Novinky v nákladní dopravě pro rok 2022

Krátce před Vánoci 21. prosince vydalo ministerstvo dopravy tiskovou zprávu, ve které shrnuje novinky z dopravy pro nadcházející rok 2022. V případě, že očekáváte pozitivní zprávy doporučuji vám v této části se čtením končit.

Zpoplatnění dalších silnic I. třídy pro kamiony v roce 2022

Od poloviny roku 2022 budou vozidla nad 3,5 tuny platit mýto i na dalších 380 kilometrech silnicích I. třídy. Mezi úseky, na kterých by se mělo začít platit mýto, patří například silnice z Jihlavy na Hatě nebo z Jihlavy do Havlíčkova Brodu.

Řidičské oprávnění skupiny C i pro traktory

Jednou z mála pozitivních změn je skutečnost, že od 1.1.2022 bude možné řídit traktory s řidičským oprávněním skupiny C. Největší přínos má pak tato změna pro cizince, pro které je obtížné a téměř nemožné získat řidičské oprávnění skupiny T bez pobytu na území české republiky.

Boční odstup při předjíždění cyklistů 1,5 metru

Tuto novinku jistě zaznamenali, je však vhodné ji zde připomenout. Nově bude od 1.1.2022 platit povinnost předjíždět cyklisty s bočním odstupem nejméně 1,5 metru. V současnosti probíhají jednání, zda nebude vyhláškou upraveno, že cyklisté jsou místo předjíždění objížděni, což by umožnilo je fakticky objet na plné čáře. Zda tato úprava bude možná a bude vyhlášena však dne nelze předpovědět.

Vyšší pokuty za odmítnutí nízkorychlostního kontrolního vážení

Při odmítnutí nízkorychlostního kontrolního vážení se navyšuje od 1. ledna horní hranice sazby pokuty ukládané příkazem na místě z 30 000 Kč na 100 000 Kč.

Novinky v nákladní dopravě pro rok 2022

Novinky v nákladní dopravě pro rok 2022

OndrisekPro 25, 2021

Krátce před Vánoci 21. prosince vydalo ministerstvo dopravy tiskovou zprávu, ve které shrnuje novinky z dopravy pro nadcházející rok 2022.…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.